Tag Archives: dach płatwiowo kleszczowy

Salon i sypialnia w jednym – jak urządzić?

Gdy decydujemy się na nową aranżację mieszkania lub kupujemy nowe mieszkanie to bardzo często mamy problem z małą powierzchnią użytkową. Nieraz okazuje się, że musimy tak zaplanować przestrzeń aby w jednym pomieszczeniu zaplanować pokój dzienny, który będzie jednocześnie naszą sypialnią. Czyli będzie to pomieszczeni, w którym w ciągu dnia będą przebyć wspólnie wszyscy mieszkańcy, gdzie będziemy przyjmować gości, a jednocześnie ma tworzyć przytulne wnętrze wieczorem. Jak najłatwiej zaplanować taki pokój, który będzie przyjazny dla naszych znajomych oraz dla nas tworząc nocą sypialnię? W obu przypadkach najważniejszym i centralny miejscem będzie łózko. Trzeba je tak dobrać aby spełniło wszelkie oczekiwania w dzień i w nocy. Niestety w tym przypadku będziemy musieli zrezygnować z łóżka z materacem. Będzie to musiało być łózko rozkładane. Na rynku mamy duży wybór różnego rodzaju sof, wiec na pewno znajdziemy coś dla siebie. Takie łózko powinno być równie wygodne do siedzenia jak i leżenia. Dlatego trzeba to sprawdzić jeszcze w sklepie. Łóżko rozkładane ma ta wadę zazwyczaj, ze czuć łączenia po rozłożeniu dlatego jest mniej wygodne do spania. Musimy wiec ta kwestie dokładnie sprawdzić i wybrać takie łózko, które składa się z jak najmniejszej liczby elementów. Dzięki temu liczba tych niewygodnych łączeń będzie minimalna. Drugą ważną sprawą jest telewizor. Zazwyczaj w salonie jest on równie ważny jak sofa. W sypialni już raczej przeszkadza. Dlatego można go zamontować w specjalnej szafce, które drzwiczki się rozsuwają. Dzięki temu możemy go na noc schować i przekształcić salon w sypialnię.

Hej! Jestem Wacław jestem agentem nieruchomości. Od bardzo długiego czasu zajmuję się tym tematem, dlatego stwierdziłem, iż podzielę się swoją wiedzą z osobami mniej obeznanymi w temacie. Serdecznie zapraszam do lektury bloga i pozdrawiam!

Jak zapewnić bezpieczeństwo w domu?

Dom jest naszą oazą spokoju. Powinniśmy się w nim czuć bezpiecznie. Staramy się go tak wybudować lub taki wybrać, aby to poczucie bezpieczeństwa było widoczne. Jednak są sposoby dodatkowe, które mogą zwiększyć to poczucie. Różnego rodzaju alarmy czy blokady przed niepowołanym osobnikiem w naszym domu. Jednym z nich jest kontaktron. Są to czujniki otwierania okien oraz drzwi. Działają w bardzo prosty sposób, są niedrogie ale bardzo skuteczne. Taki kontaktron wygląda bardzo prosty. Składa się on z dwóch elementów – magnezu oraz drugiej części z dwoma stykami. Jeden element jest umieszczany na skrzydle okna lub drzwi a rugi na ramie. W ten sposób powoduje, że jeśli otworzone zostaną drzwi lub okno to zostanie tym samy przerwany obwód i włączy się alarm. Oczywiście kontaktron żeby działać musi być podłączony do jakiegoś ogólnodomowego systemu alarmowego. Porównując ten rodzaj sposobu zapobiegania włamaniom do systemu z czujnikiem ruchu jest on na tyle lepszy, że szybciej informuje nas o wszelkich nieprawidłowościach. System z czujnikiem ruchu włączy się dopiero gdy intruz jest w środku domu, natomiast przy kontaktronie alarm włączy się już na etapie próby sforsowania drzwi lub okna. Kontaktrony są coraz bardziej popularne, dlatego też wiele producentów okien stosuje je na etapie produkcji okien. Można kupić już gotowe ramy okienne z wmontowanym na stałe kontaktronem. Umieszczane są one po wewnętrznej stronie ramy okiennej tak, aby nie były widoczne z zewnątrz.

Hej! Jestem Wacław jestem agentem nieruchomości. Od bardzo długiego czasu zajmuję się tym tematem, dlatego stwierdziłem, iż podzielę się swoją wiedzą z osobami mniej obeznanymi w temacie. Serdecznie zapraszam do lektury bloga i pozdrawiam!